Portret jako prezent

Portret jest idealnym pomysłem na prezent. Dlaczego? Bo jest to podarunek bardzo oryginalny, pozwalający wyróżnić się z tłumu innych obdarowujących. Jeżeli jest reprodukcją obrazu – pokazuje obdarowanej osobie, że znamy jej gust. Jeżeli jest to wizerunek osoby, która ten prezent otrzymuje, może to być dla niej szczery komplement (jeżeli autor podkreślił wszelkie atuty w wyglądzie zewnętrznym) lub też sympatyczny żart (w przypadku karykatury, zakładając oczywiście, że obdarowywany/a ma poczucie humoru).

Stanowi też miłą pamiątkę, do której dana osoba będzie mogła po latach wracać. Pokazuje zaangażowanie w relację, chęć zaskoczenia. Jest jednym z prezentów, który, profesjonalnie wykonany, ozdobi dom naszego przyjaciela. Portret to bardzo osobisty prezent – świadczy o naszym przywiązaniu do danej osoby i o tym, że dobrze ją znamy. W porównaniu do zwykłego zdjęcia jest też dużo bardziej trwałą pamiątką. Fotografie możemy zgubić, portrety pozostaną z nami na lata, co więcej – mogą stać się rodzinnym skarbem. Warto zwracać uwagę na ceny – wykonanie portretu wcale nie jest usługą drogą, jednak trzeba także brać pod uwagę, by powierzyć swoje pieniądze profesjonaliście, który wykona pracę, której my sami nie będziemy się musieli wstydzić. Warto doceniać precyzję, oddanie podobieństwa, dokładność i jakość portretu.

Portret nadaje wnętrzu nie tylko szyku, ale także uroku, wnętrze staje się dzięki niemu bardziej przytulne i „rodzinne”. Warto więc zdecydować się na kupno takiego prezentu, ponieważ jest to inwestycja na lata.

Artykuł napisany przez:

Zobacz stronę autora: koszulki osłonowe